در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین مشخصات کارت شبکه بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی سوییچ شبکه پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین مشخصات کارت شبکه چه می باشد؟

کارت شبکه یا NIC یک قطعه دستگاه جانبی است که باعث می شود تا یک رایانه به دیگر رایانه ها متصل شود. هنگامی که رایانه های متعدد با استفاده از NIC به یکدیگر متصل می شوند، “شبکه” به وجود می آید. با وصل شدن رایانه به اینترنت، در واقع به بزرگترین شبکه ی جهانی متصل شده اید. امروزه بسیاری از رایانه ها دارای NIC هستند و تنها بعضی از رایانه ها به یک کارت جانبی اضافی نیاز دارند.

کاربردهای NIC

اگر رایانه ی قدیمی و یا نوت بوک باریکی دارید که پورت اترنت ندارد، می بایست کارت شبکه را نصب کنید تا کامپیوتر به شبکه متصل شود. علاوه بر این، نصب NIC بر رایانه ای که دارای پورت اترنت است، مزایایی به همراه دارد. برای مثال، دستگاه های کارت حافظه ی متصل شبکه، معمولا با اترنت به شبکه وصل می شوند. افزودن NIC به رایانه این امکان را می دهد تا بتوان رایانه را هم به روتر و هم به دستگاه کارت حافظه ی شبکه، با استفاده از کابل های جدای اترنت وصل کرد و اطلاعات را با دیگر رایانه هایی که به شبکه وصل هستند، به اشتراک گذاشت.

کارت شبکه

برای نصب NIC بر رایانه های قدیمی، کِیس باید باز شود.

نصب NIC بر نوت بوک

کارت های شبکه ی نوت بوک اغلب کارت جانبی بوده و به پورت USB وصل می شوند (دیگر نیازی به باز کردن نوت بوک و نصب NIC نیست). البته رایانه های نوت بوک قدیمی، در قسمت خارجی خود، محلی برای نصب NIC دارند.

شما می توانید با مراجعه به بخش محصولات، انواع کارت شبکه را در وبسایت آرسین کالا مشاهده نمایید.