آیا با سوییچ شبکه آشنایی دارید؟ استفاده از این نوع تجهیزات در برقراری ارتباط های شبکه ای بسیار کاربردی و ضروری است.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین عملکرد کارت شبکه آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

از آنجا که روترهای خانگی معمولاً دارای سه یا چهار درگاه اِتِرنت داخلی هستند و از آنجا که تقریباً همه چیز در یک شبکه خانگی مانند لپ تاپ، تلفن، کنسول بازی، جعبه جریان و لوازم جانبی هوشمند خانگی، از Wi-Fi استفاده می کند، به هر حال بیشتر افراد به سوییچ شبکه احتیاج ندارند.

اما سوییچ زمانی قابل استفاده می شود که روتر شما از درگاه های اترنت به اندازه کافی برخوردار نباشد (مانند روتر مش Eero که تنها دارای یک پورت اتصال است) اگر دستگاه های سیم کشی شده زیادی در یک محل دارید، اگر می خواهید از سیم ها استفاده کنید تا سرعت خود را بهبود ببخشید یا تداخل های بی سیم را قطع کنید، یا پورت های اترنت را در دیوارهای خانه خود نصب می کنید. به این سوییچ ها نیاز پیدا خواهید کرد.

سوییچ

اضافه کردن پورت های بیشتر

رایج ترین نوع سوئیچ، که برای خانه ها و شرکت های کوچک استفاده می شود سوئیچ بدون کنترل نامیده می شود. این بدان معناست که خود سوئیچ هیچ تنظیماتی یا ویژگی خاصی ندارد و فقط برای اضافه کردن پورت های اِترنت بیشتر به شبکه شما وصل می شود.

روتر شما همچنان به مدیریت اتصال به اینترنت شما اجازه می دهد تا دستگاه هایتان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و کارهایی را که دستگاه های خاص مانند محدود کردن برخی شبکه ها یا سایر تنظیمات انجام می گیرد. در مقابل، انواع کارهایی که سوئیچ های مدیریتی انجام می دهند، از جمله نظارت بر ترافیک در پورت های فردی یا راه اندازی شبکه های مجازی (VLAN) با استفاده از همان سوئیچ، فقط برای شبکه های اشتراکی بزرگ اهمیت دارند.

برای خرید سوییچ شبکه می توانید با کارشناسان آرسین کالا در تماس باشید.