شرکت ایسوس امروز از روتر RT-AX68U مجهز به WiFi 6 رونمایی کرد. این محصول از WiFi 6 دو بانده (Dual Band) و حداکثر سرعت انتقال اطلاعات تا 2700 مگابایت بر ثانیه به صورت بی سیم در کنار پشتیبانی از هر دو باند رادیویی 2.4 و 5 گیگاهرتز بهره می‌برد. ایسوس اعلام کرد قیمت روتر RT-AX68U در زمان عرضه کم‌تر از 100 دلار خواهد بود.

همان‌طور که بالا هم اشاره شد، روتر RT-AX68U از هر دو باند رادیویی 2.4 و 5 گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند و به شما اجازه خواهد داد طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های هوشمند را به راحتی به این روتر متصل کرده و در کنار آن اتصال پایداری تجربه کنید. RT-AX68U به کمگ WiFi 6 می‌تواند از حداکثر سرعت انتقال داده تا 2700 مگابایت بر ثانیه بهره ببرد. دستیابی به چنین سرعتی، این روتر را برای دانلود بازی‌های مختلف به گزینه‌ای عالی تبدیل می‌کند و هم‌چنین به علت ثبات در اتصال می‌تواند برای تولید کنندگان محتوا و استریمرها نیز مناسب باشد.

پوشش دهی بهتر با کمک WiFi 6

روتر RT-AX68Uروتر RT-AX68U

با استفاده از WiFi 6 می‌توان تا 80 درصد پوشش بهتر در مقایسه با نسخه‌های قدیمی WiFi بهره مند شد. طراحی عمودی RT-AX68U نیز در نوع خود چشمگیر است و باعث شده تا محل قرار گیری آنتن‌ها به بالای ماژول منتقل شود. با بهره گیری از چنین طراحی فضای کم‌تری روی میز اشغال شده و می‌تواند برای استفاده در دفتر کار خانگی شما گزینۀ مناسبی باشد.

این روتر از ویژگی‌هایی نظیر Ai Mesh و Ai Protection ایسوس نیز بهره می‌برد. ویژگی Ai Mesh به کاربر اجازه می‌دهد با هر روتر دیگری از برند ایسوس که از این قابلیت استفاده می‌کند، اتصال شبکه‌ای WiFi برقرار کنید. هم‌چنین، با پشتیبانی از Ai Protection می‌توان امنیت روتر را بالا برد. این فناوری از یک وب فیلتر بهره می‌برد که با فعال شدن آن یک لایۀ حفاظتی در کنار فایر وال برای افزایش امنیت روتر ایجاد می‌کند.

گزینۀ مناسب برای استفاده در محیط‌های بزرگ

فناوری AI Mesh با اتصال به دیگر روترهای ایسوس پوشش بسیار گسترده‌ای را برای کاربر فراهم می‌کند. چنین قابلیتی برای خانه‌ یا آپارتمان‌های بزرگ مناسب خواهد بود تا از طریق آن مودم و روتر در موقعیت‌های مناسب به هم متصل شوند.

در حالی که هنوز قیمت رسمی RT-AX68U مشخص نشده، ایسوس اعلام کرده است که این محصول از برچسب قیمتی کم‌تر از 100 دلار برخوردار خواهد بود. در نتیجه، روتر RT-AX68U برای کسانی که به دنبال گزینه‌ای مقرون به صرفه‌ در کنار پشتیبانی از فناوری Ai Mesh هستند، مناسب خواهد بود.