چه زمانی سوئیچ PoE قابل مدیریت ۲۴ پورت بخریم؟

سوئیچ PoE هم همانند سوئیچ اترنت استاندارد، دو نوع دارد: غیرقابل مدیریت و قابل مدیریت. هرکدام از این مدل‌ها جایگاهی در صنعت شبکه دارند ولی ویژگی‌ها و کاربردهای آن‌ها متفاوت است. تجربه‌ی کسانی که با سوئیچ ۲۴ پورت PoE قابل مدیریت سروکار داشته‌اند، نشان می‌دهد که به امتحانش می‌ارزد. این نوع سوئیچ، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری بسیار زیادی را برای شبکه مهیا می‌کند و چندین روش مدیریتی را نیز پیش پای شما می‌گذارد. با این وجود، بهترین زمان برای اضافه کردن یک سوئیچ ۲۴ پورت PoE مدیریتی به شبکه برای پاسخ‌گویی به نیازهای روزافزون کسب‌وکار چه زمانی است؟ اگر به برخی از ویژگی‌هایی که در ادامه ذکر می‌کنیم نیاز دارید، شاید وقت آن رسیده باشد که به سراغ سوئیچ قابل مدیریت بروید.

نیاز به کیفیت سرویس (QoS):

  • اگر می‌خواهید شبکه‌ی خود را برای QoS، افزونگی (redundancy)، سرعت پورت و غیره آماده کنید و به اولویت‌بندی و قابلیت اطمینان بیشتری برای برخی از کامپیوترها احتیاج دارید، پس بهتر است یک سوئیچ قابل مدیریت بخرید. با یک سوئیچ ۲۴ پورت PoE می‌توانید برق هریک از پورت‌ها را به صورت جداگانه قطع کنید که این ویژگی، برای زمانی که می‌خواهید بدون اینکه از صندلی خود بلند شوید یک اکسس‌پوینت خاص را دوباره راه‌اندازی کنید، به درد می‌خورد.

مدیریت حرفه‌ای شبکه توسط سوئیچ PoE قابل مدیریت :

  • وجود امکانات مدیریتی برای مواقعی که به آن‌ها نیاز است، بسیار کاربردی است. امکاناتی مثل شبکه‌های مجازی (VLAN)، امنیت پورت، نظارت بر پورت و دیگر امکانات، در زمان رشد کسب‌وکار هم به کار می‌آید. به کمک یک سوئیچ PoE مدیریتی می‌توانید در هر لحظه بفهمید سوئیچ در چه وضعیتی است و هر پورت به چه دستگاهی وصل شده است. می‌توانید به آمار خطاها برای هر پورت نگاه کنید و پی ببرید که مشکل از کابل است یا دستگاه. می‌توانید از راه دور ببینید که از کدام پورت استفاده می‌شود. همچنین می‌توانید به کمک قابلیت Port Mirroring بر ترافیک شبکه نظارت کنید.

پشتیبانی از VLAN و VoIP:

  • آیا تابه‌حال پیش آمده که بخواهید وای‌فای نصب کنید و یک شبکه مهمان داشته باشید؟ شبکه‌های مجازی (VLANها) می‌توانند در این زمینه کمک کنند. اگر می‌خواهید چندین زیرشبکه و VLAN داشته باشید یا نیاز دارید که پورت‌های خاصی را مدیریت و پیکربندی کنید، استفاده از یک سوئیچ قابل مدیریت این کار را بسیار آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، هر کاری که لازم است برای پیکربندی VoIP انجام شود، باید همیشه به کمک سوئیچ‌های PoE قابل مدیریت انجام گیرد.

‌ ‌

مزایای استفاده از سوئیچ PoE قابل مدیریت ۲۴ پورتنتیجه‌گیری

اگر به استفاده از امکانات پیشرفته شبکه برای رشد کسب‌وکار خود فکر می‌کنید، یک سوئیچ ۲۴ پورت PoE قابل مدیریت یک انتخاب مناسب و آینده‌نگرانه است. این نوع سوئیچ، با شبکه‌ی مورد استفاده‌ی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط کاملا همخوانی دارد؛ چرا که قابلیت پیکربندی کامل، مجموعه ویژگی‌های پیشرفته و کنترل‌های امنیتی بهبودیافته را فراهم می‌کند. اگر قصد دارید یک سوئیچ ۲۴ پورت PoE را به کار بگیرید، می‌توانید روی سوئیچ‌های دی لینک حساب کنید که گارانتی آونگ را هم دارند.