کارت شبکه چه ویژگی هایی دارد؟ از این نوع تجهیزات در کجا استفاده می شود؟

در مطالب قبلی شما را با مهم ترین مشخصات کارت شبکه آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد این نوع کابل ها به دست آورید.

کارت شبکه کامپیوتر شما را به یک شبکه داده محلی یا اینترنت متصل می کند. کارت، داده های کامپیوتر را به سیگنال های الکتریکی ارسال شده از طریق شبکه تبدیل می کند. سیگنال ها با شبکه سازگار هستند تا رایانه ها بتوانند با اطمینان اطلاعات را تبادل کنند. به دلیل محبوبیت اینترنت و شبکه ها به طور کلی، تقریباً تمام رایانه های شخصی و نوت بوک دارای نوعی کارت شبکه هستند. می توانید به کامپیوتر هایی که کارت ندارند آن ها را اضافه کنید.

کارت

عملکرد کارت شبکه

کارت شبکه به عنوان واسطه ای بین کامپیوتر و شبکه داده عمل می کند. به عنوان مثال، هنگامی که به یک وب سایت وارد می شوید، PC اطلاعات سایت را به کارت شبکه منتقل می کند، که آدرس را به پالس های الکتریکی تبدیل می کند. کابل های شبکه این impulses ها را در جایی در اینترنت به یک سرور وب منتقل می کنند که با ارسال یک صفحه وب به شما، یک بار دیگر به شکل سیگنال های الکترونیکی پاسخ می دهد. کارت این سیگنال ها را دریافت کرده و آنها را به داده هایی که کامپیوتر شما نمایش می دهد تبدیل می کند.

آداپتور شبکه رایانه ای شخصی یک تخته مدار پلاستیکی در مورد اندازه کارت اجرایی است. این دستگاه دارای چندین تراشه رایانه ای است که سیگنال های شبکه و رایانه را پردازش می کنند. کارت داخل شاسی کامپیوتر می شود و با اتصال در مادربرد کاملاً جفت می شود. یک براکت استیل کارت را در جای خود نگه می دارد. بسته به نوع شبکه ای که کامپیوتر به آن متصل می شود، ممکن است براکت دارای جک کابل شبکه یا آنتن باشد. براکت همچنین دارای دیودهای دارای تابش نور است که وضعیت شبکه a را نشان می دهد

برای خرید بهترین انواع کارت شبکه با کارشناسان آرسین کالا در تماس باشید.