هاب USB چیست؟

هاب USB روشی مفید برای اضافه کردن پورت های USB بیشتر به تنظیمات سیستم شما است. آنها نسخه USB یک اتصال الکتریکی پلاگین معمولی هستند که یک سوکت USB را به یک سنتر یا مرکز از پورت های USB تبدیل می کنند. شما این دستگاه را به سیستم متصل می کنید و بعد می توانید از پورت های بیشتری برای اتصال ماوس، صفحه کلید و سایر دستگاه های USB استفاده کنید و همه اینها با اشغال شدن تنها یک پورت از سیستم شما اتفاق می افتد.

3 دلیل برای اینکه شما به هاب USB نیاز دارید یا ندارید

باید توجه داشته باشید که هاب های یو اس بی هم با محدودیت هایی همراه هستند. شما نمی توانید دستگاه هایی که به انرژی زیادی نیاز دارند را به آنها وصل کنید در غیر این صورت مشکلاتی را تجربه خواهید کرد. با این حال، اگر می خواهید از یک صفحه کلید، ماوس و یک شارژر گوشی روی یک پورت USB استفاده کنید؛ یک هاب می تواند به این مهم دست پیدا کنید.

۳ دلیل برای اینکه شما به هاب USB نیاز دارید

حالا که بررسی کردیم که یک هاب USB چیست بیایید ۳ دلیل برای اینکه شما به هاب USB نیاز دارید را مورد بررسی قرار دهیم.

شما می خواهید تعداد پورت های USB لپ تاپ را افزایش دهید

در حالی که برخی از لپ تاپ ها وجود دارند که دارای یک پورت USB هستند؛ بسیاری از آنها فقط دو پورت USB را ارائه می دهند. این تعداد محدود از پورت های برای نیازهای فعلی هر کاربری ممکن است کافی نباشد. اگر از صفحه کلید و ماوس استفاده می کنید؛ هیچ پورت اضافی برای شارژ دستگاه؛ اتصال هارد اکسترنال یا اتصال پرینتر ندارید.

البته ممکن است بسته به کاری که با لپ تاپ خود انجام می دهید؛ خوب باشد. اگر همیشه در حال حرکت و جابجایی هستید و نیازی به ماوس یا صفحه کلید ندارید؛ این مشکل را تجربه نخواهید کرد. شاید فقط لازم باشد آیپد خود را شارژ کنید و از یک هارد اکسترنال یا یک کلید احراز هویت دو عاملی نیاز داشته باشید.

با این حال؛ اگر از لپ تاپ به عنوان سیستم اصلی خود استفاده می کنید؛ یا به طور مرتب کارهای دیگری غیر از ارسال ایمیل و نوشتن مقاله انجام می دهید؛ یک هاب USB کوچک می توایند یک ابزار واقعا مفید و کاربردی باشد.

شما می خواهید از طریق یک پورت دستگاه های زیادی را شارژ کنید

هاب USB برای شارژ همرمان چند دستگاه مختلف بسیار مناسب است. در حالی که برای انجام این کار باید هاب های USB بدون منبع تغذیه را به سیستم متصل کرد؛ هاب های مجهز به منبع تغذیه هم وجود دارند که می توانند به صورت مستقل از سیستم استفاده شوند. با این کار می توانید هر تعداد دستگاهی که دوست دارید (فارغ از اینکه سیستم شما روشن است یا خیر) را شارژ کنید.

هاب های USB یک همراه عالی برای افرادی است که دستگاه های USB زیادی دارند. از گوشی همراه گرفته تا تبلت و گجت های دسکتاپ, هاب USB می تواند نیازهای هر گجتی که به انرژی USB نیاز دارد را تامین کند. همچنین استفاده از این دستگاه راحت است فقط دستگاه هایی که می خواهید را به هاب متصل کنید.

شما می خواهید مقدار زیادی داده را بین دستگاه های USB انتقال دهید

این یکی از نادرترین موارد استفاده از هاب USB است؛ اما هنوز هم بسیار معتبر است. اگر در موقعیتی قرار دارید که می خواهید داده های زیادی را بین مجموعه ای از دستگاه های مختلف انتقال دهید؛ یک هاب USB می تواند بسیار مفید باشد.

اگر می خواهید از عکس های سیستم خود بکاپ بگیرید؛ گوشی همراه خود را برای انتقال اطلاعات به سیستم شخصی که دارید متصل کنید؛ تصاویر را از دوربین خود بارگیری کنید؛ برخی از اسناد را چاپ کنید و موسیقی ها را در آیپد خود بارگیری کنید, یک هاب USB با کیفیت بالا به شما کمک می کند که همه این کارها را به صورت همزمان انجام دهید.

3 دلیل برای اینکه شما به هاب USB نیاز دارید یا ندارید

۳ دلیل برای اینکه شما به هاب USB نیاز ندارید

هاب های USB مفید و کاربردی هستند اما برای همه افراد مناسب نیستند. مواردی وجود دارد که بهتر است پول خود را پس انداز کنید با روش دیگری را برای حل مشکل خود انتخاب کنید.

اگر از اتصالات بی سیم استفاده می کنید هاب USB نخرید

بسیاری از دستگاه ها از اتصالات بی سیم استفاده می کنند. حالا می توانید صفحه کلید بی سیم و ماوس بلوتوثی را خریداری کنید در حالی که پرینترها؛ اسکنرها و هاردهای اکسترنال می توانند در شبکه وای فای شما قرار بگیرند. در حالی که استدلال های خوبی در مورد استفاده از دستگاه های بلوتوثی وجود دارد؛ ارتباطات بی سیم بسیار راحت هستند.

و به همین ترتیب؛ اگر از کابل و پریز برق متنفر هستید و می خواهید همه چیز را به صورت بی سیم متصل کنید ممکن است نیازی به هاب USB نداشته باشید؛ اگر فقط از پورت های USB خود برای کلیدهای احراز هویت دو عاملی یا اتصال حافظه استفاده می کنید؛ ممکن است یک هاب برای استفاده شما مناسب نباشد.

اگر پورت های زیادی دارید هاب USB خریداری نکنید

حالا بسیاری از مانیتورها دارای پورت های USB برای اتصال و تغذیه دستگاه های همراه هستند. اگر بتوانید از پورت HDMI برای اتصال آن به سیستم خود استفاده کنید؛ بدون اشغال پورت USB موجود در سیستم یک یا دو پورت (یا بیشتر) را دریافت خواهید کرد.

روترها اغلب دارای تعدادی پورت USB هم هستند و می توان از آنها برای اتصال برخی دستگاه ها استفاده کرد. این هنگامی که روتر شما نردیک سیستم قرار گرفته شده باشد بهتر است. بنابراین ممکن است برای همه مفید نباشد.

اگر چیز دیگری می تواند کار بهتری از هاب USB را برای شما انجام دهد آن را خریداری نکنید

تصور کنید در کنار تخت خود دو سوکت دارید. شارژر USB شما از یک سوکت و چراغ خواب از سوکت دیگر استفاده می کند. شما می خواهید گوشی و ردیاب تناسب اندام خود را در کنار تخت خود داشته باشید؛ با این حال می خواهید هر دو دستگاه را به صورت همزمان و بدون تعویض کابل روی سوکت؛ شارژ کنید.

در حالی که هاب USB می توانید به شما کمک کند، آداپتور برق USB حتی بیشتر کاربردی خواهد بود. این آداپتورها مانند هاب USB هستند با ایت تفاوت که سوکت پلاگین استاندارد را هم روی خود دارند. در مثال بالا می توانید یک آداپتور USB با دو پورت USB خریداری کنید. به این ترتیب، یک سوکت می تواند همزمان برای چراغ خواب؛ گوشی و ردیاب تناسب اندام استفاده شوند. برخی از آنها حتی برای محافظت از دستگاه های شما در برابر شوک ها و نوسانات الکتریکی از محافظ های داخلی استفاده می کنند.

اگر رویای بزرگتری در سر دارید حتی می توانید از توسعه دهنده هایی که دارای پلاگین های USB هستند استفاده کنید. این امر تعادل خوبی بین دستگاه های USB و لوازم خانگی ایجاد می کند. فقط باید مطمئن باشد که بیش از حد دستگاه ها را اضافه نمی کنید.

همچنین می توانید اتصالات دیواری سوکت را با پورت های داخلی تهیه کنید. اگر در حال بازسازی خانه خود هستید و به پورت های USB بیشتری نیاز دارید؛ این یک روش عالی برای توسعه گزینه های شارژ است.

نتیجه گیری

با استفاده از هاب USB می توانید بیشترین بهره را از پورت های USB خود ببرید. علاقمندان به فناوری و طرفداران گجت ها به تعداد زیادی از سوکت های USB احتیاج دارند؛ اما برخی از سیستم ها و لپ تاپ ها تعداد نسبتا کمی را ارائه می دهند. در برخی از شرایط؛ راه حل های دیگری وجود دارد که برای شما بهتر هستند (در بالا به آنها اشاره کردیم).

 Facebook  Twitter  Pinterest